سایت رسمی روستای انبارک سایت رسمی روستای انبارک این سایت مربوط به روستای انبارک از توابع شهر اهرم (شهرستان تنگستان) در استان بوشهر قرار دارد. tag:http://anbaraknama.ir 2020-10-22T02:01:36+01:00 mihanblog.com آموزش جامع آنلاک بوتلودر گوشی هواوی 2018-06-07T12:16:05+01:00 2018-06-07T12:16:05+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/108 محمدعلی نعمتی آموزش جامع آنلاک بوتلودر گوشی هواوینحوه آنلاک بوتلودر گوشی و تبلتهای برند محبوب هواوی را در این پست از اندرویدزوم بخوانید. قبل از شرح آموزش ابتدا در توضیح مختصری عرض میکنیم که بوت لودر چیست و چرا باید آنرا آنلاک کنیم با ما همراه باشیدبوت لودر چیست و چرا قفل است؟بوت لودر همانطور که از نامش پیداست نرم افزاری است که قبل از رام اصلی دیوایس شما اجرا میشود و به دستگاه میفهماند چه اطلاعاتی را برای شروع از کجا بخواند.اکثر دستگاه های اندرویدی در ابتدا بوت لودر آنها قفل یا به اصطلاح

unlock-bootloader-huawei

آموزش جامع آنلاک بوتلودر گوشی هواوی

نحوه آنلاک بوتلودر گوشی و تبلتهای برند محبوب هواوی را در این پست از اندرویدزوم بخوانید. قبل از شرح آموزش ابتدا در توضیح مختصری عرض میکنیم که بوت لودر چیست و چرا باید آنرا آنلاک کنیم با ما همراه باشید

بوت لودر چیست و چرا قفل است؟

بوت لودر همانطور که از نامش پیداست نرم افزاری است که قبل از رام اصلی دیوایس شما اجرا میشود و به دستگاه میفهماند چه اطلاعاتی را برای شروع از کجا بخواند.

اکثر دستگاه های اندرویدی در ابتدا بوت لودر آنها قفل یا به اصطلاح لاک (lock) است کارخانه سازنده از عمد آنرا قفل میکند تا یوزر نتواند تغییراتی مانند فلش کاستوم ریکاوری و کاستوم رام های را انجام دهد

چرا بوتلودر دیوایس هواوی خود را آنلاک کنیم ؟

  • برای نصب کاستوم ریکاوری‌های معروفی نظیر CWM، TWRP
  • فلش رامهای غیر رسمی مانند سیانوژن مود، اسلیم و…
  • روت کردن
  • ….

توجه: آنلاک بودن بوتلودر باعث نقض قوانین گارانتی و باطل کردن آن است. (زمان مراجعه به نمایندگی دیوایس شما بررسی میشود اگر آنلاک باشد گارانتی شامل آن نمیشود در نتیجه میتوانید قبل از مراجعه دوباره لاک کنید!)

توجه2: بعد از آنلاک کردن تمامی اطلاعات شما پاک خواهد شد بکاپ بگیرید (در پیشنیازات ذکر شده است با آموزش فول بکاپ)

]]>
بازگشت پیکر شهید حمید انبارکی 2018-01-22T13:51:40+01:00 2018-01-22T13:51:40+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/107 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیم پیکر پاک و مطهر شهید حمید انبارکی بعد از 29 سال مفقودالاثری، با شکوه و سرافرازی هر چه تمام تر به وطن خود و آغوش گرم خانواده برگشت و به بیقراری های مادرش پایان همیشگی داد.. [http://www.aparat.com/v/50Yxg]لطفا با ارسال نظرات خود در غنی تر کردن مطالباین سایت ما را یاری کنید.منبع عکس فوق : http://martyrsofislamicworld.blog.irبا کلیک به روی ادامه مطلب از متن کامل وصیت نامه این شهید بزرگوار دیدن کنید.وصیت نامه بسمه تعالی ان الله اتشت بسم الله الرحمن الرحیم
پیکر پاک و مطهر شهید حمید انبارکی
شهید حمید انبارکی

بعد از 29 سال مفقودالاثری، با شکوه و سرافرازی هر چه تمام تر به وطن خود و آغوش گرم خانواده برگشت و به بیقراری های مادرش پایان همیشگی داد.. 

[http://www.aparat.com/v/50Yxg]

لطفا با ارسال نظرات خود در غنی تر کردن مطالب
این سایت ما را یاری کنید.

وسایل تفحص شده شهید حمید انبارکی

منبع عکس فوق : http://martyrsofislamicworld.blog.ir

با کلیک به روی ادامه مطلب از متن کامل وصیت نامه این شهید بزرگوار دیدن کنید.

وصیت نامه

بسمه تعالی

ان الله اتشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنته یقاتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقتلون

خدا جان و مال اهل ایمان را به بهای بهشت خریداری كرده آنهائی كه در راه خدا كارزار می كنند و كشته می شوند ((قران كریم))..


]]>
آشنایی با هیئت عزاداری علی اصغر (ع) روستای انبارک 2015-07-26T12:00:11+01:00 2015-07-26T12:00:11+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/104 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیمالسّلام عَلیَ الحُسَین و عَلی عَلِِِّیِ ابن الحُسَین و عَلی اوْلادِ الحُسَینکربلا عصاره بهشت است و عاشورا آبروی عشق اگرکربلا نبود هیچ گلی از زمین نمی روئید و مشام هیچ انسان آزاده ای حقیقت را استشمام نمی کرد. اگرکربلا نبود عاشورا نبودو اگر عاشورا نبود امروز عشق حسینی برسر هرکوی و برزنی فریاد نمی کرد.هیئت عزاداری علی اصغر (ع) روستای انبارک در سال 1385 توسط الله کرم جعفری تاسیس شد.معرفی هیئت امنا : خورشید انبارکی ، علی جعفری ، ایمان انبارکی ، علی جمالی  الله کرم

بسم الله الرحمن الرحیم

السّلام عَلیَ الحُسَین و عَلی عَلِِِّیِ ابن الحُسَین و عَلی اوْلادِ الحُسَین


کربلا عصاره بهشت است و عاشورا آبروی عشق اگرکربلا نبود هیچ گلی از زمین نمی روئید و مشام هیچ انسان آزاده ای حقیقت را استشمام نمی کرد. اگرکربلا نبود عاشورا نبودو اگر عاشورا نبود امروز عشق حسینی برسر هرکوی و برزنی فریاد نمی کرد.

هیئت عزاداری علی اصغر (ع) روستای انبارک در سال 1385 توسط الله کرم جعفری تاسیس شد.
معرفی هیئت امنا : خورشید انبارکی ، علی جعفری ، ایمان انبارکی ، علی جمالی
 الله کرم جعفری ، حاج خدارحم جعفری

این هیئت فعالیت خود را از همان سال با شرکت درمراسم مذهبی

 بر محور عزاداری برای سید الشهداء و ائمه (علیهم السّلام)
توسط مجموعه ای از مردم این روستا
برای سوگواری و روضه خوانی نسبت به امام حسین (علیه السّلام) بویژه در ایام عاشورا
آغاز کرد و تا به این روز فعالیت های خود را ادامه داده است.
]]>
تصاویر از هیئت عزاداری علی اصغر (ع) انبارک در محرم 93 2015-07-25T10:05:57+01:00 2015-07-25T10:05:57+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/105 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیم عکس هایی از هیئت عزاداری علی اصغر (ع)  روستای انبارک و همراهی اهالی و جوانان روستا با هیئت در محرم 93  برای دیدن همه تصاویر اینجا کلیک کنید
بسم الله الرحمن الرحیم
عکس هایی از هیئت عزاداری علی اصغر (ع)  روستای انبارک
و همراهی اهالی و جوانان روستا با هیئت در محرم 93

 
برای دیدن همه تصاویر اینجا کلیک کنید

]]>
معرفی روستای انبارک 2015-07-19T14:59:00+01:00 2015-07-19T14:59:00+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/97 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیمانبارک (تنگستان)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان تنگستان در استان بوشهر ایران است. جغرافیاروستای انبارک تقریباً دارای ۴ کیلومتر و ۸۹۵ متر وسعت است که از شمال غربی به روستای خیاری، از جنوب شرقی به روستای شورکی، از شرق به مسیله (منطقه شوره زار کویری) و از غرب به تپه ماهورها محدود می‌شودانبارک نام روستایی است در شهرستان تنگستانجمعیتاین روستا در دهستان باغک قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۰ از سازمان امار کشور ۳۵۰ نفر
بسم الله الرحمن الرحیم

انبارک (تنگستان)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان تنگستان در استان بوشهر ایران است.
جغرافیا
روستای انبارک تقریباً دارای ۴ کیلومتر و ۸۹۵ متر وسعت است که از شمال غربی به روستای خیاری، از جنوب شرقی به روستای شورکی، از شرق به مسیله (منطقه شوره زار کویری) و از غرب به تپه ماهورها محدود می‌شودانبارک نام روستایی است در شهرستان تنگستان
جمعیت
این روستا در دهستان باغک قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۰ از سازمان امار کشور ۳۵۰ نفر اعلام شد که در مقایسه با سرشماری آمار ۵ سال پیش خود فقط ۱ نفر به جمعیت اضاف شده است ! و بی شک و متأسفانه دلیل این مهم؛ عدم وجود شغل مناسب و مهاجرت به شهرها بوده است.. طبق آمار ارئه شده در سال ۹۰ جمعیت ۳۵۰ نفری این روستا دارای ۹۵ خانوار ، ۱۷۲ زن و ۱۷۸ مرد است.
سبب نام گذاری
سبب نام گذاری این روستا به انبارک ، وجود آب انبارهای متعدد نزدیک به تپه ماهورها در قسمت غربی این روستا بوده است که در قدیم به عنوان ذخیره اصلی آب از آن‌ها استفاده می‌شدند.
زبان
یشتر مردم انبارک به زبان و گویش محلی تنگسیری تکلم می‌کنند. البته برخی از لغات بیگانه هم در گویش این مردم نظیر عربی ، انگلیسی و گاهی هندی یافت می‌شود که دلیل این امر همجواری وتجارت مردم این منطقه با کشورهای عرب زبان و جنگ جهانی اول در حمله انگلیس‌ها و هم پیمانان هندیشان به منطقه تنگستان بوده است.
آب و هوا
آب و هوای این روستا تقریباً گرم و خشک است و نسبت به قسمت ساحلی تنگستان از رطوبت کمتری برخوردار است.
کشاورزی
در این روستا ، درختان خرمای زیادی هستند که هر ساله باغ داران بعد از مراقبت‌های فصلی ، از رطب و خرمای آن برداشت می‌کنند و بیشتر ، مصرف سالانه خود کرده و قسمت کمی را هم برای امرار و معاش به فروش می‌رسانند. و از دیگر محصولات کشاورزی این روستا می‌توان به کاشت گندم و جو به صورت دیمی اشاره کرد.
گیاهان
روستای انبارک دارای گیاهان مفید و دارویی همچون لگجی (کبار) و بابونه است که بابونه خود از ارزش دارویی بسیار زیادی برخوردار است . در قسمت جنوبی روستا نزدیک به تپه ماهورها و در نواحی سبز زیر درختان خرما نیز گاهی کاسنی با دسته‌های زیاد رشد می‌کند که این گیاه نیزدارای خواص درمانی زیادی است. و البته قابل ذکر است که گیاه خارشتر به وفور در این منطفه به صورت خود رو ، یافت می‌شود ، که خود نیز دارای خواص دارویی همچون عرق این گیاه می‌باشد . علاوه بر این ما در زمستان و بهار در تپه ماهورهای این روستا شاهد رویش گل‌های زیبایی هستیم که امروزه به دلیل کم‌آبی و بی بارانی کمتر روییده و دیده می‌شوند. در این تپه ماهورها همچنین گیاهانی با نام‌های محلی نظیر : ترشوک ، خِلیلوک و ریش بزک و غیره .. روییده می‌شوند که به غیر از جنبه‌های دارویی جزو سبزیجات مفید و پر طرفدار این منطقه در فصول ذکر شده به شمار می‌روند.
شغل
شغل اهالی آن در گذشته کشاورزی ، دامداری و باغداری و بنایی بوده است که به مرور زمان و شهرنشینی‌ها کمتر شده و امروزه به شغل‌های دیگری نظیر کارهای اداری ، آزاد و خود اشتغالی در کارهای فنی در شهر همجوار روی آمورده‌اند.
آب
آب اصلی مردم روستا از طریق ایستگاه آبرسانی این روستا که متصل به شبکه‌های آبی استان و از خط محرم و خائیز است تأمین می‌شود.
راه‌های ارتباطی
راه اصلی و ارتباطی شهر اهرم به شهر دلوار از این روستا می‌گذرد . همچنین این روستا در مرکز راه اصلی ارتباطی روستاهای ما بین عالی حسینی تا باغک قرار دارد.
اماکن مذهبی و زیارتی
انبارک دارای اماکن مذهبی و زیارتی از قبیل ؛
مساجد : آیت الله طالقانی در وسط روستا و امیرالمؤمنین در محله تیشه‌ای
حسینیه صاحب الزمان و امام زاده شاهزاده نورالدین واقع در آرامگاه ابدی روستا ، می‌باشد . این روستا در جریان جنگ تحمیلی مردان رشید خود را راهی و نثار دفاع از این مرزبوم کرد که در این میان عده‌ای جانباز ، آزاده و شهید شدند. که از شهدا می‌توان شهید حمید انبارکی ، شهید اسکندر جعفری، شهید الله یار اسماعیلی، شهید حسین جمالی ، شهید اسدالله انبارکی ، شهید محمد جعفری و شهید جهانبخش جعفری را نام برد و از اسرای آزاده آن ، به احمد جعفری ، اشاره کرد.
پایگاه اینترنتی اطلاع‌رسانی و فرهنگی
پایگاه اصلاع رسانی و فرهنگی این روستا برای معرفی روستا ، اطلاع رسانی و ایجاد همبستگی بین همه قشرها این روستای شهید پرور در سال ۸۹ با آدرس www.anbaraknama.ir افتتاح و آغاز به کار کرد .
آرامگاه ابدی روستا
در آرامگاه ابدی این روستا شیر زنی به خاک سپرده شده است که همسر و پشتیبانِ جلودار نهضت جنوب در دروان جنگ جهانی اول شهید رئیس علی دلواری است. آری خیری بعد از شهادت رئیس علی به محل زندگی پدری خویش برگشت و بعد از سالها سوختن در فراغ رئیس علی (به زبان خودش) به رحمت ابدی پیوست و در همان‌جا به خاک سپرده شد. اکنون نیز تندیسی از این بانوی غیور در کنار ایستگاه آبرسانی ساخته شده که به مکان تفریحی ، فرهنگی و ورزشی این روستا مبدل شده است.

]]>
فعالیت های پایگاه بسیج خواهران انبارک در مراسمات مختلف 2015-07-17T06:56:12+01:00 2015-07-17T06:56:12+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/101 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیم فعالیت های بسیج خواهران در مراسمات مختلف همراه با عکسگردهمایی خواهران بسیجی در جلسات حلقه صالحینمراسم آموزش و ترتیل خوانی قران خواهران در ماه مبارک رمضان برای نخستین بار در روستا توسط بسیج خواهران در حسینیه صاحب الزمانتجمع حلقه های صالحین در مصلی اهرم و شرکت در نماز جمعه برگزاری مراسم شب قدر توسط بسیج خواهران در حسینیه صاحب الزمان  عکس های ارسالی توسط روابط عمومی پایگاه بسیج خواهران ، شهید حمید انبارکی
بسم الله الرحمن الرحیم

فعالیت های بسیج خواهران در مراسمات مختلف همراه با عکس


حلقه صالحین

گردهمایی خواهران بسیجی در جلسات حلقه صالحینمراسم آموزش  وترتیل خوانی قران در ماه مبارک رمضان برای نخستین بار در روستا توسط بسیج خواهران

مراسم آموزش و ترتیل خوانی قران خواهران در ماه مبارک رمضان
برای نخستین بار در روستا توسط بسیج خواهران در حسینیه صاحب الزمانتجمع حلقه های صالحین در مصلی اهرم و شرکت در نماز جمعه

تجمع حلقه های صالحین در مصلی اهرم و شرکت در نماز جمعه
 
برگزاری مراسم شب قدر توسط بسیج خواهران در حسینیه صاحب الزمان


 
عکس های ارسالی توسط
روابط عمومی پایگاه بسیج خواهران ، شهید حمید انبارکی]]>
از انجمن تا مدرسه 2015-07-16T19:23:32+01:00 2015-07-16T19:23:32+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/96 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیم ......*.*.*......مکتب خانه قدیم یا انجمن !انجمن در سال 1342 از سنگ تراشیده دریا (تیس ، سنگی ریگی شکل)  وملاتی متشکل از کود حیوانی ، خاک ، کاه و آب ساخته و تاسیس شد و از این رو که همه در یک مکان به جهت آموزش یا جلسه های مردمی جمع می شدند به انجمن شهرت یافت.در آن زمان مدرسه ای به شکل کنونی و با معلمانی متعدد نبود ، و در آن دوران مردم فرزندانشان را به انجمن برای فراگیری درس های عمومی می فرستادند.در آن زم
بسم الله الرحمن الرحیم 
......*.*.*......

مکتب خانه قدیم یا انجمن !
انجمن در سال 1342 از سنگ تراشیده دریا (تیس ، سنگی ریگی شکل)  وملاتی متشکل از کود حیوانی ، خاک ، کاه و آب ساخته و تاسیس شد و از این رو که همه در یک مکان به جهت آموزش یا جلسه های مردمی جمع می شدند به انجمن شهرت یافت.
در آن زمان مدرسه ای به شکل کنونی و با معلمانی متعدد نبود ، و در آن دوران مردم فرزندانشان را به انجمن برای فراگیری درس های عمومی می فرستادند.
در آن زمان که متعلق به دوره شاه پهلوی بود ، معلمان ، دانش آموزانی را که در درس یاد گرفتن مشکل داشتن و خوب یاد نمی گرفتند به باد فلک می گرفتند ! به این صورت که پای دانش آموزان را با چوبی یک متری بسته و دو نفر چپ و راست چوب را گرفته و معلم با چوب تَرِ (چوبی که تازه از تنه درخت جداشده) و سبز کُنار به کف پای آن دانش آموز می زدند. تا به اصطلاح آن ها را تنبیه کرده باشند.
همچنین در انجمن دوره های آموزشی قران توسط اساتید همین روستا و همجوار آن برگزار می شد تا فرزندانشان را از همان کودکی با قران اُنس دهند و آشنا کنند.
از معلمان قران آن دوره به می توان آخوند عبدالمجید جمالی ، خضر شورکی و حاج غلامعلی شورکی  اشاره کرد.

مدرسه ، دبستان هجرت
در سال 1352 دبستانی 6 کلاسه با مساحت 10 هزار متر تاسیس شد که دارای یک اتاق مدیریت و یک انبار و سرویس بهداشتی بود و...

]]>
نوشته های ارسالی شما..! 2015-07-15T23:35:17+01:00 2015-07-15T23:35:17+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/95 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیم *.*.*گاهی اوقات احساس خوبی دارید... حال وهوای خاصی دارید.یا این که دلتون گرفتست..دلنوشته هاتونشاید حرفی تو دلتون باشه که نمیدونید به کی بگید !یا نه شاید بخواهید از پدر ، مادر ، خواهر وبرادر یا همسرتون تشکر کنید.شاید اون فرد دوستتون باشهشایدم حرفی رو بخوایید به کسی بزنید که تا حالا روتون نمیشده از نزدیک بهش بگید.و شهامت این کار رو نداشتید!خاطرات به یاد ماندنییا این که نوشته ای دارید و دوست دارید برای بقیه به اشتراک بزارید.اینجا میتونید حرفاتونو راحت بزنی
بسم الله الرحمن الرحیم
*.*.*
گاهی اوقات احساس خوبی دارید...
حال وهوای خاصی دارید.
یا این که دلتون گرفتست..
دلنوشته هاتون
شاید حرفی تو دلتون باشه که نمیدونید به کی بگید !
یا نه شاید بخواهید از پدر ، مادر ، خواهر وبرادر یا همسرتون تشکر کنید.
شاید اون فرد دوستتون باشه
شایدم حرفی رو بخوایید به کسی بزنید که تا حالا روتون نمیشده از نزدیک بهش بگید.
و شهامت این کار رو نداشتید!
خاطرات به یاد ماندنی
یا این که نوشته ای دارید و دوست دارید برای بقیه به اشتراک بزارید.

اینجا میتونید حرفاتونو راحت بزنید ، دانوشته ها و خاطراتتون رو
بنویسید و برای ما ارسال کنید تا بقیه هم اونا رو ببینند
و نظر خودشونو رو با شما در میون بزارن.


برای این کار از قسمت تماس با ما اقدام کنید و نوشته ها و عکساتون رو برای ما ارسال کنید.
]]>
بچه های مدرسه هجرت روستای انبارک 2015-07-10T19:17:58+01:00 2015-07-10T19:17:58+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/93 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیمگروه سرود مدرسه هجرت در مراسم رونمایی از تندیس خیری عکس از سایت خبری دلیران تنگستان
بسم الله الرحمن الرحیم

گروه سرود مدرسه هجرت
در مراسم رونمایی از تندیس خیری


عکس از سایت خبری دلیران تنگستان
]]>
عکس تیمی بازیکنان پرسپولیس 2015-07-10T17:38:15+01:00 2015-07-10T17:38:15+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/92 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیمعکس تیمی از بازیکنان پرسپولیس انبارکعکس های ارسالی از محمدرضا کشاورزخواهبرای مشاهده همه عکس ها بر روی ادامه عکس ها کلیک کنید.
بسم الله الرحمن الرحیم

عکس تیمی از بازیکنان پرسپولیس انبارکعکس


عکس های ارسالی از محمدرضا کشاورزخواه
برای مشاهده همه عکس ها بر روی ادامه عکس ها کلیک کنید.

]]>
انتقاد و پیشنهاد 2015-07-09T00:45:30+01:00 2015-07-09T00:45:30+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/85 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیم    اهالی محترم در جهت بهبود و هرچه نزدیكتر شدن     همكاری بین شورا ، دهیاری و اهالی محترم روستای انبارک پستی در این سایت به همین موضوع راه اندازی شد. به یاری خداوند متعال با همکاری مردم در نظر داریم که درد و دل عزیزان را از طریق این سایت به استحضار شورای محترم روستا رسانده  و از همین طریق هم منتظر هرگونه انتقاد یا پیشنهاد سازنده شما جهت بهبود كارایی دهیاری هستیم ...برای ارسال نظرات خود از ط بسم الله الرحمن الرحیم
   

اهالی محترم

در جهت بهبود و هرچه نزدیكتر شدن
   
همكاری بین شورا ، دهیاری و اهالی محترم روستای انبارک

پستی در این سایت به همین موضوع راه اندازی شد.

 
به یاری خداوند متعال با همکاری مردم در نظر داریم
که درد و دل عزیزان را از طریق این سایت
 به استحضار شورای محترم روستا رسانده
 و از همین طریق هم منتظر


هرگونه انتقاد یا پیشنهاد سازنده شما جهت بهبود كارایی دهیاری هستیم ...

برای ارسال نظرات خود از طریق دکمه نظرات این مطلب یا قسمت تماس با ما اقدام بفرمایید
.


]]>
آئین‌نامه اجرائی تشكیلات شوراهای اسلامی روستا 2015-07-08T20:21:21+01:00 2015-07-08T20:21:21+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/89 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیمآئین نامه اجرائی تشکیلات  انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستاآئین‌نامه اجرائی تشكیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا  ماده 1- در این آئین‌نامه جهت رعایت اختصار به جای «قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/75» عبارت «قانون شوراهای اسلامی كشور» و بجای عناوین «شورای اسلامی روستا» و «حوزه انتخابیه شورای اسلامی روستا» به ترتیب از كلمه‌های «شورا» و «روستا» استفاده می‌شود. امور د
بسم الله الرحمن الرحیم

آئین نامه اجرائی تشکیلات 
 انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا


آئین‌نامه اجرائی تشكیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا 

ماده 1- در این آئین‌نامه جهت رعایت اختصار به جای «قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/75» عبارت «قانون شوراهای اسلامی كشور» و بجای عناوین «شورای اسلامی روستا» و «حوزه انتخابیه شورای اسلامی روستا» به ترتیب از كلمه‌های «شورا» و «روستا» استفاده می‌شود.

امور داخلی و تشكیلات شورای اسلامی روستا

ماده 2 :
اعضای شورا موظفند حداكثر ظرف مدت یك هفته پس از قطعی شدن انتخابات و در روزی كه بخشداری بطور كتبی اعلام می‌نماید اولین جلسه خود را در حضور بخشدار یا نمایندة وی و به ریاست مسن‌ترین عضو حاضر تشكیل دهند و به شرح زیر سوگند یاد كنند و آن را امضا نمایند.
«من در برابر كلام الله مجید، به خداوند متعال سوگند یاد می‌كنم و با تكیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌نمایم كه در حفظ امانت و انجام هرچه بهتر وظایفم و خدمت به مردم كوشا باشم و قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات كشور را در چارچوب وظایف و اختیارات خود مراعات نمایم و در همة زمینه‌ها عدالت و انصاف را در نظر داشته، و مادام كه در شوراهای اسلامی روستا عضویت دارم در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور روستا اهتمام نمایم.»

·       تبصره 1 : پیروان اقلیتهای دینی رسمی به جای كلام الله مجید باید به كتاب مقدس خود سوگند یاد كنند.

·       تبصره 2 : هرگاه فرد جدیدی به عضویت اصلی شورا داخل شود، موظف است در ابتدای اولین جلسه حضور در شورا، به ترتیب مذكور در متن ماده سوگند یاد نماید.

ماده 3 :
سمت اعضا در شوراهای با پنج عضو عبارت از رئیس، نایب رئیس و حداقل یك منشی و در شوراهای دارای سه عضو رئیس، نایب رئیس و منشی می‌باشد. كه برای مدت دو سال از سوی اعضای شورا انتخاب می‌شوند.

ماده 4 :
در اولین جلسه شورا پس از انجام مراسم تحلیف در حضور بخشدار و یا نماینده وی اعضای حاضر باید اقدام به برگزاری انتخابات داخلی نموده و از بین خود هیأت رئیسه شورای مذكور در ماده 3 این آئین‌نامه را برای مدت دو سال انتخاب نمایند.

]]>
پرسش و پاسخ 2015-07-08T19:53:45+01:00 2015-07-08T19:53:45+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/88 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیمپرسش و پاسخ هایی در رابطه با شورا و دهیاریآیا شورای اسلامی روستا می تواند بدون رعایت مراحل ذكر شده در ماده ی 53 آیین نامه اجرایی، تشكیلات انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا و نحوه ی انتخاب دهیار( مصوب 1378/1/11)، دهیار را عزل كند؟مطابق تبصره ذیل بند ( م ) ماده ی 67 قانون تشكیلات وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی كشوروانتخاب شهردارن مصورت 1375 و اصلاحات بعدی آن، عزل دهیار با رأی اكثریت اعضای شورای اسلامی روستا بر اساس آیین نامه ی مربوط انجام می شو
بسم الله الرحمن الرحیم

پرسش و پاسخ هایی در رابطه با شورا و دهیاری


آیا شورای اسلامی روستا می تواند بدون رعایت مراحل ذكر شده در ماده ی 53 آیین نامه اجرایی، تشكیلات انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا و نحوه ی انتخاب دهیار( مصوب 1378/1/11)، دهیار را عزل كند؟


مطابق تبصره ذیل بند ( م ) ماده ی 67 قانون تشكیلات وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی كشوروانتخاب شهردارن مصورت 1375 و اصلاحات بعدی آن، عزل دهیار با رأی اكثریت اعضای شورای اسلامی روستا بر اساس آیین نامه ی مربوط انجام می شود.    بنابراین چنانچه یك یا چند نفر از اعضای شورای اسلامی روستا به هر دلیلی ( از جمله اختلافات خانوادگی و خویشاوندی كه ممكن است موجب اخلال در اداره ی روستا شود) به عملكرد یا عملیات دهیاری اعتراض یا ایرادی داشته باشند. باید طبق ماده ی 52 آیین نامه اجرایی تشكیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا و نحوه ی انتخاب دهیار، اقدام كنند. عزل دهیار بدون رعایت آیین نامه مذكور ممكن نیست و مغایرت دارد.

 

·         آیا پیشنهاد های شورای اسلامی روستا به مقامات و مسؤولان ذیربط برای رفع كمبودها و مشكلات بر اساس بند ب ماده ی 68 اصلاحی 82/7/6 باید در قالب مصوبه شورا باشد یا پیشنهاد عادی؟

·         آنچه از مفهوم بند ب ماده ی 68 استنباط می شود، ارائه پیشنهاد به مقامات و مسئولان ذی ربط در قالب مكاتبات عادی منتها از طرف شورای اسلامی روستاست و نیازی به استفاده از ساز و كار تصویب مصوبات شورا و ارئه درخواست و پیشنهاد به صورت مصوبه نیست. بند ب ماده ی 68 ك در اصطلاحات 82/7/6 نیز اضافه شده است. صریحا به ارائه پیشنهاد اشاره كرده و بدیهی است كه ارائه پیشنهاد به معنای لزوم مصوب كردن پیشنهاد نیست. با این حال چنین پیشنهاد هایی باید با توافق اعضای شورا و در قالب مكاتبات اداری و از طریق رئیس شورای اسلامی روستا یا نایب رئیس – درصورت نبود رئیس – باشد. مقامات دولتی نیز مكلف شده اند ظرف مدت حداكثر دو ماه پاسخ پیشنهاد و مكاتبه ی شورا را بدهند ودر صورت عدم ارائه ی پاسخ شورا حق دارد موضوع را برای پیگیری قانونی به اطلاع مقامات مافوق دستگاه مرتبط برساند.

 

 

آیا عضو شورای اسلامی روستا می تواند همزمان با عضویت در شورا مسؤول امور مالی دهیاری باشد؟

]]>
وظایف دهیار 2015-07-08T19:25:51+01:00 2015-07-08T19:25:51+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/87 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیمدر این مطلب به بررسی وظایف دهیار پرداخته می شود وظایف دهیار ماده ۱۰: وظایف تفضیلی دهیار و دهیاری جهت اداره و حفظ توسعه پایدار روستا بر اساس قانون شوراها و با رعایت قوانین و مقررات مربوط به شرح زیر است: ۱ـ بهبود وضع زیست محیطی روستا. ۲ـ کمک به شورا در خصوص بررسی و شناخت کمبودها ، نیازها و و نارسایی های اجتماعی ، اقتصادی ، عمرانی ، بهداشتی ، فرهنگی ، آموزشی و امور رفاهی روستا و تهیه طرح ها و پیشنهادهای اصلاحی و عملی در زمینه های یاد شده و ارائه آن بسم الله الرحمن الرحیم

در این مطلب به بررسی وظایف دهیار پرداخته می شود 

وظایف دهیار


ماده ۱۰: وظایف تفضیلی دهیار و دهیاری جهت اداره و حفظ توسعه پایدار روستا بر اساس قانون شوراها و با رعایت قوانین و مقررات مربوط به شرح زیر است:
۱ـ بهبود وضع زیست محیطی روستا.
۲ـ کمک به شورا در خصوص بررسی و شناخت کمبودها ، نیازها و و نارسایی های اجتماعی ، اقتصادی ، عمرانی ، بهداشتی ، فرهنگی ، آموزشی و امور رفاهی روستا و تهیه طرح ها و پیشنهادهای اصلاحی و عملی در زمینه های یاد شده و ارائه آن به مسئولان ذی ربط جهت اطلاع و برنامه ریزی و اقدام لازم.
۳ـ تشویق و ترغیب روستاییان به انجام اقدامات لازم در جهت رعایت سیاست های دولت.
۴ـ مشارکت و همکاری با شورا در جهت پی گیری اجرای طرح های عمرانی اختصاص یافته به روستا .
۵ـ همکاری موثر با سازمان ثبت احوال در جهت ثبت موالید و متوفیات و تهیه آمار مربوط.
۶ـ تامین اراضی مورد نیاز مرتبط با اهداف و وظایف دهیاری پس از اخذ مجوز قانونی.
۷ـ همکاری موثر با مسئولان ذی ربط در جهت حفظ و نگهداری منابع طبیعی واقع در محدوده قانونی و حریم روستا .
۸ـ تشویق و ترغیب روستاییان به توسعه صنایع دستی و اهتمام به ترویج، توسعه و بازاریابی محصولات کشاورزی و دامی روستا.
۹ـ اجرای مصوبات شورا.
۱۰ـ همکاری با نیروی انتظامی و ارسال گزارش پیرامون وقوع جرایم و اجرای مقررات خدمت وظیفه عمومی ، حفظ نظم عمومی و سعی در حل اختلافات محلی.
۱۱ـ اعلام فرامین و قوانین دولتی مربوط و پیگیری حسن اجرای آن ها .
۱۲ـ مراقبت ، حفظ و نگهداری اموال و تاسیسات عمومی در اختیار دهیاری .
۱۳ـ همکاری با سازمان ها و نهاد های دولتی و ایجاد تسهیلات لازم برای ایفای وظایف آن ها.
۱۴ـ مراقبت بر اجرای مقررات بهداشتی و حفظ نظافت و ایجاد زمینه مناسب برای تامین بهداشت محیط.
۱۵ـ ارسال گزارش های درخواست شده به شورا در موعد مقرر توسط دهیار.
۱۶ـ حضور دهیار درزمان و مکان مقرر و پاسخگویی به سوالات در صورت تقاضای شورا.
۱۷ـ ارسال گزارش ماهانه فعالیت های دهیاری برای شورا و رونوشت آن به بخشداری .
۱۸ـ تهیه تعرفه عوارض با همکاری شورا و ارائه آن به شورای اسلامی بخش به منظور تصویب و طی سایر مراحل قانونی.
۱۹ـ وصول عوارض مصوب مراجع قانونی و مصرف آن در موارد معین.
۲۰ـ مراقبت بر وضعیت بهداشتی گرمابه ها، نانوایی ها ، قصابی ها، قهوه خانه ها و فروشگاه های مواد غذایی و بهداشتی بر اساس ....

]]>
شرایط احراز و نحوه انتخاب و عزل دهیار 2015-07-08T19:07:01+01:00 2015-07-08T19:07:01+01:00 tag:http://anbaraknama.ir/post/86 محمدعلی نعمتی بسم الله الرحمن الرحیمدر این مطلب به برسی قانون شرایط احراز و نحوه انتخاب و عزل دهیار پرداخته می شود شرایط احراز و نحوه انتخاب و عزل دهیارماده 49 : شورا موظف است ظرف مدت 15 روز پس از آغاز دوره فعالیت قانونی با توجه به مفاد ماده 51 این آیین‌نامه، فردی را به عنوان دهیار انتخاب و به منظور صدور حكم و كارت دهیاری به بخشداری محل معرفی نماید.  ماده 50 : شورا حق نظارت بر حسن اداره دهیاری، اجرای مصوبات شورا و حفظ و نگهداری سرمایه‌ها و داراییهای نقدی، جنسی، منقول و غیرمنقول كه
بسم الله الرحمن الرحیم

در این مطلب به برسی قانون شرایط احراز و نحوه انتخاب و عزل
 دهیار پرداخته می شود 


شرایط احراز و نحوه انتخاب و عزل دهیار

ماده 49 :
شورا موظف است ظرف مدت 15 روز پس از آغاز دوره فعالیت قانونی با توجه به مفاد ماده 51 این آیین‌نامه، فردی را به عنوان دهیار انتخاب و به منظور صدور حكم و كارت دهیاری به بخشداری محل معرفی نماید. 

ماده 50 :
شورا حق نظارت بر حسن اداره دهیاری، اجرای مصوبات شورا و حفظ و نگهداری سرمایه‌ها و داراییهای نقدی، جنسی، منقول و غیرمنقول كه در اختیار دهیاری می‌باشد، همچنین حساب درآمد و هزینه آن را دارد. 

ماده 51 :
شرایط احراز سمت دهیار:

·       الف) تابعیت كشور جمهوری اسلامی ایران

·       ب) اعتقاد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی

·       ج) داشتن حداقل 25 سال و حداكثر 65 سال سن و حتی‌المقدور تأهل

·       د) سكونت در زمان تصدی سمت دهیار در روستا

·       ه- ) برخورداری از توانایی جسمی و روحی برای انجام كار

·       و) دارا بودن حداقل مدرك تحصیلی دیپلم

o   تبصره : در صورت عدم وجود فرد با تحصیلات مناسب، شورا می‌تواند با توافق شورای بخش نسبت به تعیین فردی با تحصیلات كمتر برای تصدی سمت دهیار اقدام نماید.

·       ز) داشتن حسن شهرت و عدم اعتیاد به مواد مخدر

·       ح) نداشتن سابقه محكومیت كیفری كه موجب محرومیت از تمام یا بعضی حقوق اجتماعی باشد

·       ط) داشتن كارت پایان خدمت وظیفه عمومی و یا معافیت دائم از خدمت

·       ی) عدم اشتغال به كار دولتی در زمان تصدی سمت دهیاری

·       ك) اشتغال تمام وقت به سمت دهیاری

·       ل) دهیار نمی‌تواند همزمان عضو شورای روستا باشد

·       تبصره : در حوزه‌های انتخابیه كمتر از 1500 نفر جمعیت كه دهیار به طور نیمه‌وقت فعالیت می‌نماید رعایت بند «ی» و «ك» الزامی نمی‌باشد.

ماده 52 :
مدت خدمت دهیار از زمان صدور حكم شروع بكار رسمی چهار سال می‌باشد و انتخاب مجدد وی بلامانع است.

·       تبصره : دهیار موظف است حداكثر یك هفته پس از پایان خدمت از سمت دهیار، كارت و حكم خود را تسلیم شورا نماید.

ماده 53 :
دهیار موظف است در بدو خدمت و پس از آن در مواقعی كه از قبل توسط بخشدار اعلام می‌گردد، بر اساس برنامه‌های پیش‌بینی شده از سوی وزارت كشور، آموزشهای مورد نیاز را طی نماید. 

ماده 54 :
خدمت دهیار در موارد زیر به پایان می‌رسد

·       1- فوت و جنون

·       2- از دست دادن هر یك از شرایط احراز سمت دهیار به تشخیص شورای روستا

·       3- قبول استعفاء از سمت دهیاری توسط شورا

·       4- عزل دهیار با رأی اكثریت اعضای شورا (با رعایت مقررات مربوطه)

·       5- عدم حضور در محل خدمت بیشتر از 15 روز بدون كسب مجوز از شورا و یا نداشتن عذر موجه، به تشخیص شورا.

·       6- صدور حكم محكومیت از طرف مراجع صالح قضایی مبنی بر انفصال از خدمت.

ماده 55 :
چنانچه یك یا چند نفر از اعضای شورا نسبت به عملكرد دهیار یا عملیات دهیاری اعتراض و یا ایرادی داشته باشند، ابتدا توسط رئیس شورا، موارد را به صورت واضح به دهیار تذكر كتبی خواهند داد. در صورت عدم رعایت مفاد مورد تذكر، موضوع به صورت سئوال مطرح خواهد شد كه در این صورت رئیس شورا سئوال را كتباً به دهیار ابلاغ خواهد كرد و حداكثر ظرف ده روز پس از ابلاغ، دهیار موظف به حضور در جلسه عادی یا فوق‌العاده شورا و پاسخ به سئوال می‌باشد. چنانچه دهیار از حضور استنكاف ورزیده و یا پاسخ، قانع‌كننده تشخیص داده نشود، طی جلسة دیگری موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد و شورا می‌تواند با رأی اكثریت مطلق اعضا، دهیار را بركنار كند و فرد جدیدی را انتخاب نماید. 

ماده 56 :
دهیار موظف است گزارش‌های مورد درخواست شورا را تهیه و در موعد مقرر برای آن ارسال نماید و در صورت تقاضای شورا مبنی بر حضور دهیار و پاسخگویی به سئوالات در رأس موعد و محل مقرر اقدام نماید. 

ماده 57 :
دهیار موظف است گزارش ماهانه فعالیت‌های دهیاری را برای شورا و رونوشت آن را برای بخشداری به طور مكتوب ارسال نماید. 

ماده 58 :
دهیار باید تابلویی از ساعات حضور و كار خود در محل دهیاری را برای اطلاع اهالی در مكانی مناسب نصب نماید. 

ماده 59 :
به منظور اجرای مطلوب و هماهنگ قانون شوراهای اسلامی كشور در روستاها، وزارت كشور مسئول آموزش‌های لازم اعضای شوراها و نیز مجریان قانون مذكور بوده و نیز موظف است آیین‌نامه‌های اجرایی مورد نیاز را تهیه و پس از تصویب هیأت وزیران برای اجرا ابلاغ نماید. 

این آیین‌نامه مستند به مادة 94 قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/75 بنا به پیشنهاد وزارت كشور در تاریخ 11/1/78 به تصویب هیأت وزیران رسید.

]]>